Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to ms translation catalogue (991 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
ms: Plugin pemetaan #1 untuk WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
ms: %1$s penanda ditambahkan, %2$s penanda dikemas kini, %3$s penanda dilangkau, %4$s ralat

en: (no name)
ms: (Tiada nama)

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: A map with ID %1$s does not exist.
ms: Peta dengan ID %1$s tidak wujud.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
ms: Penanda dengan ID %1$s tidak wujud.

en: AJAX request
ms: permintaan AJAX

en: API endpoint
ms: Titik akhir API

en: API key missing
ms: Kunci API tiada

en: API key required
ms: Kunci API diperlukan

en: Access to updates and support valid until
ms: akses kepada kemas kini dan sokongan sah sehingga

en: Action
ms: Tindakan

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Add
ms: Tambah

en: Add Map
ms: Tambah peta

en: Add basemap
ms: Tambah peta dasar

en: Add close button
ms: Tambah butang tutup

en: Add filter
ms: Tambah penapis

en: Add from GeoJSON
ms: Tambah dari GeoJSON

en: Add map
ms: Tambah peta

en: Add maps
ms: Tambah peta

en: Add marker
ms: Tambah penanda

en: Add markers
ms: Tambah penanda

en: Add new layer
ms: Tambah lapisan baru

en: Add new map
ms: Tambah peta baru

en: Add new marker
ms: Tambah penanda baru

en: Add or edit map
ms: Tambah atau sunting peta

en: Add or edit marker
ms: Tambah atau sunting penanda

en: Add overlay
ms: Tambah tindanan

en: Add/edit custom layer
ms: Tambah/sunting lapisan tersuai

en: Added shapes
ms: Bentuk ditambah

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
ms: Menambah terjemahan baharu atau mengemas kini terjemahan yang sedia ada agak mudah - sila lawati %s untuk mendapatkan maklumat lanjut.

en: Address
ms: Alamat

en: Adds a map shortcode.
ms: Menambah kod pendek peta.

en: Admin area
ms: Kawasan admin

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: Affiliate ID
ms: ID Ahli Gabungan

en: Affiliates
ms: Ahli Gabungan

en: Albanian
ms: Albania

en: All
ms: Semua

en: All maps
ms: Semua peta

en: All markers
ms: Semua penanda

en: All markers except from these maps
ms: Semua penanda kecuali dari peta ini

en: Allowed file types
ms: Jenis fail yang dibenarkan

en: Also load shapes for added filters
ms: Muatkan juga bentuk untuk penapis tambahan

en: Always
ms: Sepanjang masa

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
ms: Kunci API diperlukan jika anda ingin menggunakan Peta Bing. Untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang cara mendapatkan kunci API, sila lawati %1$s.

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
ms: Pemasangan Maps Marker Pro %1$s telah dikesan.

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
ms: Pemasangan lebih lama Maps Marker Pro telah dikesan.

en: An unknown error has occured
ms: Kesilapan tidak diketahui telah berlaku

en: And
ms: Dan

en: App Code
ms: Kod Aplikasi

en: App ID
ms: ID Aplikasi

en: App icon URL
ms: URL ikon App

en: Apply
ms: Aplikasikan

en: Apply settings to all maps
ms: Gunakan tetapan pada semua peta

en: Apply settings to all markers
ms: Gunakan tetapan pada semua penanda

en: Apply settings to these maps
ms: Gunakan tetapan pada peta ini

en: Apply settings to these markers
ms: Gunakan tetapan pada penanda ini

en: Arabic
ms: Arab

en: Arabic (Saudi Arabia)
ms: Arab (Arab Saudi)

en: Arcs
ms: Arka

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti mahu menggunakan lapisan yang dipilih pada peta yang dipilih? Perkara ini tidak boleh diubah.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti mahu menggunakan tetapan yang dipilih pada peta yang dipilih? Perkara ini tidak boleh diubah.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti anda mahu gunakan tetapan yang dipilih pada penanda yang dipilih? Ini tidak boleh dibalikkan.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
ms: Adakah anda pasti mahu memadamkan peta dengan ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
ms: Adakah anda pasti mahu memadamkan penanda dengan ID %1$s

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
ms: Adakah anda pasti mahu memadamkan ikon yang dipilih? Ini tidak boleh diubah!

en: Are you sure you want to delete this marker?
ms: Adakah anda pasti anda mahu memadam penanda ini?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti mahu menggantikan ikon berikut? Ini tidak boleh dibatalkan.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
ms: Adakah anda pasti mahu menetapkan semula tetapan kepada lalainya? Ini tidak boleh diubah!

en: Are you sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Armenian
ms: Armenia

en: Ascending
ms: Menaik

en: Assamese
ms: Assam

en: Assign markers
ms: Tugaskan penanda

en: Assign markers to this map
ms: Tugaskan penanda ke peta ini

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
ms: Tugaskan penanda yang dipilih pada peta dengan ID %1$s

en: Assigned to map
ms: Tugaskan ke peta

en: Assignment mode
ms: Mod tugasan

en: Assignments
ms: Tugasan

en: Attribution
ms: Atribusi

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
ms: Teks atribusi untuk ditunjukkan pada peta apabila lapisan aktif

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
ms: Pengesahan untuk pelanggan Pelan Premium API Peta Google

en: Authentication method
ms: Kaedah pengesahan

en: Auto close
ms: Tutup auto

en: Automatic (use WordPress default)
ms: Automatik (guna Wordpress lalai)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
ms: Automatik (gunakan tetapan bahasa WordPress)

en: Automatic (use the browser language setting)
ms: Automatik (gunakan tetapan bahasa pelayar)

en: Autostart
ms: Automula

en: Available placeholders
ms: Pemegang tempat tersedia

en: Available providers
ms: Pembekal tersedia

en: Avoid highways
ms: Elak Lebuh Raya

en: Avoid tolls
ms: Elak Tol

en: Azerbaijani (Latin)
ms: Azerbaijan (Latin)

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Backup and restore
ms: Sandarkan dan pulihkan

en: Backup completed successfully
ms: Sandaran berjaya diselesaikan

en: Backup or restore database
ms: Sandarkan atau pulihkan pangkalan data

en: Backup or restore settings
ms: Sandarkan atau pulihkan tetapan

en: Backup, restore & reset
ms: Sandarkan, pulihkan & tetapkan semula

en: Basemap
ms: Peta asas

en: Basemaps
ms: Peta dasar

en: Batch update layers
ms: Lapisan kemas kini kelompok

en: Batch update map settings
ms: Kemas kini kelompok tetapan peta

en: Batch update markers
ms: Kemas kini kelompok penanda

en: Belarusian
ms: Belarusia

en: Below
ms: Di bawah

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
ms: Di bawah ialah tetapan semasa anda, dikodkan dalam JSON. Gunakan salin dan tampal untuk membuat atau memulihkan sandaran.

en: Bengali
ms: Benggali

en: Beta testing
ms: Ujian Beta

en: Bicycle
ms: Basikal

en: Bing Maps (worldwide)
ms: Peta Bing (seluruh dunia)

en: Bing Maps API key
ms: Kunci API Peta Bing

en: Bosnian
ms: Bosnia

en: Bosnian (Latin)
ms: Bosnia (Latin)

en: Bottom
ms: Di bawah

en: Bounce at zoom limits
ms: Melantun pada had zum

en: Bounds
ms: Sempadan

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
ms: Pemburu Ganjaran dikehendaki - cari pepijat keselamatan untuk mendapatkan wang tunai dan lesen!

en: Box zoom
ms: Zum kotak

en: Bulgarian
ms: Bulgaria

en: Burmese
ms: Burma

en: Buttons
ms: Butang

en: Cancel
ms: Batalkan

en: Capabilities
ms: Kemampuan

en: Car
ms: Kereta

en: Catalan
ms: Catalunya

en: Catalan Spanish
ms: Sepanyol Catalan

en: Center on map
ms: Tengahkan di atas peta

en: Change
ms: Tukar

en: Change icon
ms: Tukar ikon

en: Change marker icon
ms: Tukar ikon penanda

en: Change settings
ms: Tukar tatapan

en: Change units
ms: Ubah unit

en: Changelog
ms: Log perubahan

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
ms: log perubahan tidak dapat dimuatkan, sila cuba sebentar lagi.

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
ms: Mengubah bahasa hasil. Anda boleh menghantar kod negara dua huruf (%1$s).

en: Check migration
ms: Semak migrasi

en: Chinese
ms: Cina

en: Chinese (Simplified)
ms: Cina (Ringkas)

en: Chinese (Traditional)
ms: Cina (Tradisional)

en: Chinese (simplified)
ms: Cina (Diringkaskan)

en: Chinese (traditional)
ms: Cina (Tradisional)

en: Choose
ms: Pilih

en: Circle
ms: Bulatan

en: Clear measurements
ms: Kosongkan ukuran

en: Clear measurements on stop
ms: Kosongkan ukuran semasa berhenti

en: Click and drag to <b>move point</b>
ms: Klik dan tarik ke <b>gerakkan titik</b>

en: Click behavior in view
ms: Klik kelakuan dalam paparan

en: Click behavior out of view
ms: Kelakuan klik di luar pandangan

en: Click here for more info
ms: Klik disini untuk maklumat lanjut

en: Click to <b>finish line</b>
ms: Klik untuk <b>garis penamat</b>

en: Close
ms: Tutup

en: Clustering
ms: Pengelompokan

en: Collapsed
ms: Runtuh

en: Color
ms: Warna

en: Columns
ms: Lajur

en: Comma-separated list of bounds
ms: Senarai sempadan yang dipisahkan koma

en: Comma-separated list of layers to show
ms: Senarai lapisan yang dipisahkan koma untuk ditunjukkan

en: Components
ms: komponen

en: Controls
ms: Kawalan

en: Coordinates
ms: Koordinat

en: Could not retrieve file
ms: Tidak dapat mendapatkan semula fail

en: Count
ms: Kira

en: Countries
ms: Negara

en: Created
ms: Dicipta

en: Created by
ms: Dibuat oleh

en: Created on
ms: Dibuat pada

en: Created on %1$s by %2$s
ms: Dicipta pada %1$s oleh %2$s

en: Croatian
ms: Croatia

en: Current page
ms: Halaman semasa

en: Custom
ms: Tersuai

en: Custom JavaScript
ms: JavaScript Tersuai

en: Custom layers
ms: Lapisan tersuai

en: Daily
ms: Harian

en: Danish
ms: Denmark

en: Data by
ms: Data oleh

en: Data migration
ms: Migrasi data

en: Data migration completed successfully
ms: migrasi data selesai dengan jayanya

en: Database error
ms: Ralat pangkalan data

en: Database reset successfully
ms: Tetapan semula pangkalan data berjaya

en: Date
ms: Tarikh

en: Date & time
ms: Tarikh & Masa

en: Date format
ms: Format tarikh

en: Date type
ms: Jenis Tarikh

en: Default culture
ms: Budaya lalai

en: Default language
ms: Bahasa lalai

en: Delete
ms: padam

en: Delete all maps
ms: Padam semua peta

en: Delete all markers
ms: Padam semua penanda

en: Delete map
ms: Padam peta

en: Delete maps and assign markers to this map
ms: Padamkan peta dan tugaskan penanda ke peta ini

en: Delete maps and unassign markers
ms: Padamkan peta dan nyahtugaskan penanda

en: Delete marker
ms: Pedam penanda

en: Delete markers
ms: Padamkan penanda

en: Delete other maps
ms: Padam peta lain

en: Delete other markers
ms: Padam penanda lain

en: Delete selected
ms: Padam yang dipilih

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
ms: Padamkan peta yang dipiih dan tugaskan semua penanda ke peta dengan ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
ms: Padamkan peta yang dipilih dan penandanya?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
ms: Padamkan peta yang dipilih dan nyahtugaskan penandanya?

en: Delete the selected markers?
ms: Padam penanda yang dipilih?

en: Descending
ms: Menurun

en: Description
ms: deskripsi

en: Direction
ms: Arah

en: Directions
ms: Petunjuk Arah

en: Directions provider
ms: Pembekal arah

en: Disable at zoom
ms: Lumpuhkan pada zum

en: Distance
ms: Jarak

en: Distance precision
ms: Ketepatan jarak

en: Distance unit
ms: Unit jarak

en: Distance units
ms: Unit jarak

en: Distribute the license key to all subsites
ms: Edarkan kunci lesen kepada semua laman sub

en: Double click zoom
ms: zum klik dua kali

en: Download
ms: Muat turun

en: Dragging
ms: Menyeret

en: Draw
ms: Lukis

en: Draw circle
ms: Lukis bulatan

en: Draw marker
ms: Lukis penanda

en: Draw radius
ms: Lukis jejari

en: Duplicate maps
ms: Salin peta

en: Duplicate maps and assign the same markers
ms: Salin peta dan tetapkan penanda yang sama

en: Duplicate markers
ms: Salin penanda

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
ms: Salinkan peta yang dipilih dan tetapkan penanda masing-masing?

en: Duplicate the selected maps?
ms: Salinkan peta yang dipilih?

en: Duplicate the selected markers?
ms: Salinkan penanda yang dipilih?

en: Duration
ms: Tempoh

en: Dutch
ms: Belanda

en: Dutch (Netherlands)
ms: Belanda (Belanda)

en: Edge buffer tiles
ms: Jubin penampan pinggir

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit map
ms: Sunting peta

en: Edit marker
ms: Sunting Penanda

en: Edit other maps
ms: Sunting peta lain

en: Edit other markers
ms: Sunting penanda lain

en: Edit post
ms: Sunting catatan

en: Elevation
ms: Ketinggian

en: Elevation chart
ms: Carta ketinggian

en: Email
ms: E-mel

en: Enable
ms: Mendayakan

en: Enable / disable
ms: Membolehkan / melumpuhkan

en: End
ms: Tamat

en: End icon
ms: ikon Akhir

en: English
ms: Inggeris

en: English (Australian)
ms: Inggeris (Australia)

en: English (Great Britain)
ms: Inggeris (Great Britain)

en: English (United Kingdom)
ms: Inggeris (United Kingdom)

en: English (United States)
ms: Inggeris (Amerika Syarikat)

en: Error
ms: Ralat

en: Error loading GPX
ms: Ralat memuatkan GPX

en: Error: The local key is invalid for this license.
ms: Ralat: Kunci lokal tidak sah untuk lesen ini.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
ms: Ralat: Kunci lesen lokal telah diusik atau tidak sah.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
ms: Ralat: Kunci lesen lokal tidak sah untuk lokasi ini.

en: Error: This license has an invalid status.
ms: Ralat: Lesen ini mepunyai status tidak sah

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
ms: Ralat: Lesen ini telah digantung. Ini biasanya berlaku apabila seseorang cuba mendaftarkan lesen percubaan kedua untuk domain yang sama. <a href="%1s" target="_blank">Sila klik di sini untuk mendapatkan lesen yang tidak tamat tempoh untuk domain ini.</a>

en: Error: This license is pending review.
ms: Ralat: Lesen ini sedang menunggu semakan.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
ms: Ralat: Versi plugin ini dikeluarkan selepas akses muat turun anda tamat tempoh. Sila <a href="%1$s" target="_blank">perbaharui akses muat turun dan sokongan anda</a> atau <a href="%2$s" target="_blank">turun taraf kepada versi %3$s atau lebih lama</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
ms: Ralat: kunci lesen baru tidak dapat diperolehi. Sila lihat %s untuk maklumat lanjut

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
ms: Ralat: peta tidak dapat dimuatkan - peta dengan ID %1$s tidak wujud. Sila hubungi pemilik laman.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
ms: Ralat: Peta tidak dapat dimuatkan -  penanda dengan ID %1$s tidak wujud. Sila hubungi pemilik laman ini.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
ms: Ralat: peta tidak dapat dimuatkan - kod pendek tidak sah. Sila hubungi pemilik laman.

en: Estonian
ms: Estonia

en: Example
ms: Contoh

en: Example link for map with ID 1: %1$s
ms: Contoh pautan untuk peta dengan ID 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
ms: Contoh pautan untuk peta dengan ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
ms: Kecualikan penanda tertentu

en: Exit fullscreen
ms: Keluar dari skrin penuh

en: Expanded
ms: Diperluaskan

en: Export as GeoJSON
ms: Eksport sebagai GeoJSON

en: Export as GeoRSS
ms: Eksport sebagai GeoRSS

en: Export as KML
ms: Eksport sebagai KML

en: Export completed successfully
ms: Eksport berjaya diselesaikan

en: Export endpoint
ms: Titik akhir eksport

en: Export markers
ms: Eksport penanda

en: External URLs require an "allow origin" header
ms: URL luaran memerlukan pengepala "benarkan asal".

en: Failed to send request
ms: Gagal menghantar permintaan

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
ms: Fail (semua penanda akan diberikan mengikut maklumat tugasan mereka dalam fail)

en: File could not be read
ms: Fail tidak dapat dibaca

en: File could not be written
ms: Fail tidak dapat ditulis

en: File missing
ms: File hilang

en: File not found
ms: Fail tidak dijumpai

en: File type
ms: Jenis fail

en: Filename missing
ms: Nama fail hilang

en: Filipino
ms: Filipina

en: Fill
ms: Isi

en: Fill color
ms: Warna isi

en: Fill opacity
ms: Kelegapan isi

en: Fill rule
ms: Peraturan isi

en: Filter mode
ms: Mod penapis

en: Filters
ms: Penapis

en: Filters control
ms: Kawalan penapis

en: Find a location
ms: Cari lokasi

en: Finnish
ms: Finland

en: First name
ms: Nama pertama

en: Fit all markers
ms: Muatkan semua penanda

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
ms: Dibetulkan (semua penanda akan diberikan pada peta yang dipilih, walaupun mereka mempunyai maklumat tugasan dalam fail)

en: Fixed zoom level
ms: Tahap zum tetap

en: Follow @MapsMarker on Twitter
ms: Ikuti @MapsMarker di Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
ms: Ikut MapsMaker di Facebook

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
ms: Untuk perbandingan penyedia penggeokodan yang disokong, sila lawati %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
ms: Untuk tutorial tentang cara mendapatkan Kunci API Pengekodan geo LocationIQ percuma, sila lawat %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
ms: Untuk tutorial tentang cara mendapatkan kunci API Pengekodan geo MapQuest percuma anda, sila lawat %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
ms: Untuk tutorial tentang cara mendapatkan kunci API TomTom Geocoding percuma anda, sila lawat %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
ms: Untuk butiran lanjut tentang ciri eksport dan tutorial tentang cara menukar fail keluaran kepada format lain, sila lawati %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
ms: Untuk mendapatkan maklumat lanjut tentang program ahli gabungan Maps Marker dan cara mendapatkan ID ahli gabungan anda, sila lawati %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
ms: Untuk syarat perkhidmatan, harga, had penggunaan dan banyak lagi sila lawat %1$s.

en: Free trial license valid until
ms: Lesen percubaan percuma sah sehingga

en: French
ms: Perancis

en: French (Canada)
ms: Perancis (kanada)

en: French (France)
ms: Perancis (Perancis)

en: From
ms: Dari

en: Frontend
ms: Bahagian hadapan

en: Fullscreen
ms: Skrin penuh

en: Fullscreen button
ms: Butang skrin penuh

en: Fullscreen endpoint
ms: Titik akhir skrin penuh

en: Fullscreen map
ms: Peta skrin penuh

en: GPX URL
ms: URL GPX

en: GPX control
ms: Kawalan GPX

en: GPX download
ms: Muat turun GPX

en: GPX download button
ms: Butang muat turun GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Tunggal: Trek GPX <span class="count">(%s)</span>
    Plural: Trek GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
ms: Trek GPX

en: Galician
ms: Galicia

en: General
ms: Umum

en: Geo sitemap endpoint
ms: Titik akhir peta laman Geo

en: GeoJSON button
ms: Butang GeoJSON

en: GeoJSON export
ms: Eksport GeoJSON

en: GeoRSS export
ms: Eksport GeoRSS

en: GeoRss button
ms: Butang GeoRss

en: Geocoding
ms: Pengekodan geo

en: Geocoding bounds
ms: Sempadan pengekodan geo

en: Geocoding control
ms: Kawalan Penggeokodan

en: Geocoding error
ms: Kesilapan pengekodan geo

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
ms: Pengekodan geo ialah proses transformasi perihalan lokasi - seperti alamat, nama atau tempat - ke lokasi di permukaan bumi.

en: Geocoding provider
ms: Pembekal pengekodan geo

en: Geocoding settings
ms: Tetapan pengekodan geo

en: Geolocation error
ms: Kesilapan geolokasi

en: German
ms: Jerman

en: German (Germany)
ms: Jerman (Jerman)

en: Gesture handling
ms: Pengendalian gerak isyarat

en: Get a non-expiring license key
ms: Dapatkan kunci lesen yang tidak tamat tempoh

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
ms: Dapatkan kunci lesen yang belum tamat tempoh di %1$s dan aktifkan kunci lesen di bawah.

en: Get directions
ms: Dapatkan penunjuk arah

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
ms: Mendayakan atau melumpuhkan titik akhir eksport GeoJSON, KML dan GeoRSS secara global untuk semua peta.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
ms: Secara global mendayakan atau melumpuhkan titik akhir skrin penuh untuk semua peta.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
ms: Secara global mendayakan atau melumpuhkan titik akhir peta laman geo %1$s

en: Google Maps (worldwide)
ms: Peta Google (Seluruh Dunia)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
ms: Pelanggan Pelan Premium API Peta Google sahaja

en: Google Maps JavaScript API key
ms: Kunci API JavaScript Peta Google

en: Google styles
ms: Gaya Google

en: Grid lines color
ms: Warna garisan grid

en: Gujarati
ms: Gujerat

en: Gzip compression
ms: Pemampatan Gzip

en: HERE Maps API key
ms: Kunci API Peta HERE

en: HTML filter for popups
ms: Penapis HTML untuk popups

en: Header and data size mismatch at row %1$u
ms: Pengepala dan saiz data tidak sepadan di barisan %1$u

en: Health check
ms: Pemeriksaan kesihatan

en: Heart rate
ms: Kadar degupan jantung

en: HeavyVehicle
ms: Kenderaan Berat

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Height
ms: Ketinggian

en: Height of the icons in pixels.
ms: Tinggi ikon dalam piksel.

en: Help & Support
ms: Bantuan dan sokongan

en: Help translate Maps Marker Pro
ms: Tolong terjemahkan Maps Maker Pro

en: Hide changelog
ms: Sorok log perubahan

en: Hide fields with no value
ms: Sembunyikan medan tanpa nilai

en: Hide minimap
ms: Sorok peta mini

en: Hourly
ms: Setiap jam

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
ms: Kerapan peta berkemungkinan berubah. Nilai ini memberikan maklumat umum untuk enjin carian dan tidak bukanlah satu kaitan tepat kepada berapa kerap mereka merangkak halaman. Maklumat tambahan boleh didapati di %1$s

en: Hungarian
ms: Hungary

en: Hybrid
ms: Hibrid

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
ms: Saya telah membaca <a href="%1$s" target="_blank">Syarat Perkhidmatan</a> dan <a href="%2$s" target="_blank">Dasar Privasi</a>.

en: Icelandic
ms: Iceland

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon anchor
ms: Sauh ikon

en: Icon replaced successfully
ms: Ikon berjaya digantikan

en: Icon size
ms: Saiz ikon

en: Icon to replace
ms: Ikon untuk diganti

en: Icons
ms: Ikon

en: If a popup text is set, it will appear here
ms: Jika teks popup ditetapkan, ia akan dipaparkan di sini

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
ms: Jika kosong, "(URL) Alamat WordPress" - %1$s - akan digunakan.

en: If empty, the entire planet will be searched.
ms: Jika kosong, seluruh planet akan dicari.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
ms: Jika kosong, bahasa yang ditetapkan dalam WordPress akan digunakan.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
ms: Jika didayakan, butang "Masukkan peta" akan ditambahkan di atas penyunting TinyMCE pada skrin suntingan siaran dan halaman untuk mencari dan memasukkan peta dengan mudah.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
ms: Jika diaktifkan menjadi pilihan dan plugin %1$s aktif, pautan KML akan ditambah ke peta laman XML anda secara automatik.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
ms: Jika didayakan dan plugin %1$s aktif, peta laman geo akan ditambahkan secara automatik pada indeks peta laman.

en: If enabled, map data is compressed to improve load times.
ms: Jika didayakan, data peta dimampatkan untuk meningkatkan masa muat.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
ms: Jika didayakan, popup hanya akan dimuatkan apabila diperlukan.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
ms: Jika didayakan, tunjukkan menu lungsur turun dalam Bar Pentadbir Wordpress.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
ms: Jika didayakan, tunjukkan widget pada papan pemuka pentadbir yang memaparkan penanda terkini dan catatan blog daripada mapsmarker.com.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
ms: Jika ditetapkan, hanya jubin di dalam sempadan ini akan dimuatkan

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
ms: Jika muat turun tidak bermula secara automatik, sila <a href="%1$s">klik di sini</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
ms: Jika senarai ditetapkan ke kanan atau kiri dan lebar peta berada di bawah nilai ini, senarai akan ditunjukkan di bawah peta sebaliknya

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
ms: Jika anda mempunyai sebarang masalah dengan lesen anda, sila <a href="%1$s" target="_blank">buka tiket sokongan</a>.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
ms: Jika anda ingin menyalin peta sedia ada anda kepada versi ini, anda perlu mengemas kini pemasangan Maps Marker Pro lama kepada versi %1$s terlebih dahulu.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ms: Jika anda ingin menggunakan Peta Google, anda perlu mendaftar kunci API JavaScript Peta Google peribadi. Untuk syarat perkhidmatan, harga, had penggunaan dan banyak lagi, sila lawat %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ms: Jika anda ingin menggunakan Peta HERE, anda perlu mendaftar akaun HERE peribadi. Untuk tutorial, syarat perkhidmatan, harga, had penggunaan dan banyak lagi, sila lawat %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
ms: Jika anda ingin menggunakan Peta TomTom, anda perlu mendaftar akaun TomTom peribadi. Untuk tutorial, syarat perkhidmatan, harga, had penggunaan dan banyak lagi, sila lawat %1$s.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
ms: Jika bahasa anda tiada atau belum diterjemahkan sepenuhnya, anda dijemput untuk membantu di platform terjemahan berasaskan web:

en: Image format
ms: Format imej

en: Imperial (metric)
ms: Imperial (metrik)

en: Import markers
ms: Import penanda

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
ms: Penting: Sila klik butang kemas kini sebelah kunci lesen selepas membeli pembaharuan untuk menyelesaikan pesanan anda.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
ms: Sekiranya terdapat sebarang isu, anda sentiasa boleh <a href="%1$s">set semula tetapan plugin</a>.

en: Inactive (API key required)
ms: Tidak aktif (kunci API diperlukan)

en: Include specific maps
ms: Sertakan peta tertentu

en: Indicator line color
ms: Warna garis penunjuk

en: Indicator line width
ms: Lebar garis penunjuk

en: Indonesian
ms: Indonesia

en: Inertia
ms: Inersia

en: Inertia deceleration
ms: Nyahpecutan inersia

en: Inertia max speed
ms: Kelajuan maksimum inersia

en: Initial view
ms: Pandangan awal

en: Insert map
ms: Masukkan peta

en: Installation finished - you can now start creating maps!
ms: Pemasangan selesai - anda kini boleh mula mencipta peta!

en: Integration
ms: Intergrasi

en: Interaction
ms: Interaksi

en: Interface language
ms: Bahasa antara muka

en: Invalid GeoJSON
ms: GeoJSON tidak sah

en: Invalid JSON
ms: JSON Tidak sah

en: Invalid URL
ms: URL Tidak sah

en: Invalid filename
ms: Nama fail tidak sah

en: Invalid format
ms: Format tidak sah

en: Invalid header row
ms: baris pengepala tidak sah

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
ms: Kunci lesen tidak sah. Kunci lesen mesti bermula dengan %1$s

en: Invalid map ID
ms: ID peta tidak sah

en: Invalid marker ID
ms: ID penanda tidak sah

en: Invalid provider
ms: Pembekal tidak sah

en: Invalid request
ms: Permintaan tidak sah

en: Invalid response
ms: Respons tidak sah

en: Italian
ms: Itali

en: Italian (Italy)
ms: Itali (Itali)

en: Japanese
ms: Jepun

en: JavaScript callback
ms: Panggilan balik JavaScript

en: Jump to marker
ms: Lompat ke penanda

en: Jump to marker and zoom
ms: Lompat ke penanda dan zum

en: KML button
ms: Butang KML

en: KML export
ms: Eksport KML

en: Keep current zoom level
ms: Kekalkan tahap zum semasa

en: Keyboard navigation
ms: Navigasi papan kekunci

en: Korean
ms: Korea

en: Language
ms: Bahasa

en: Last name
ms: Nama terakhir

en: Latest available version:
ms: Versi terkini yang tersedia:

en: Latest news
ms: Berita terkini

en: Latitude
ms: Latitud

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
ms: Latitud (selatan), Longitud (barat), Latitud (utara), Longitud (timur)

en: Latvian
ms: Latvia

en: Layers
ms: Lapisan

en: Layers control
ms: Kawalan lapisan

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
ms: Tinggalkan kunci API kosong jika anda hendak mengesahkan menggunakan ID App dan Kod App

en: Left
ms: Kiri

en: Libraries, services and images
ms: Perpustakaan, perkhidmatan dan imej

en: License
ms: Lesen

en: License Key
ms: Kunci lesen

en: License key missing
ms: Kunci lesen tiada

en: License registered to
ms: Lesen berdaftar ke

en: License settings
ms: Tetapan lesen

en: Lima Labs API key
ms: Kunci API Lima Labs

en: Line cap
ms: Penutup baris

en: Line color
ms: Warna garisan

en: Line join
ms: Sambungan talian

en: Line tension
ms: Ketegangan talian

en: Line width
ms: Lebar garisan

en: Link target
ms: Pautan sasaran

en: List
ms: Senarai

en: List action
ms: Senaraikan tindakan

en: List all maps
ms: Senaraikan semua peta

en: List all markers
ms: Senaraikan semua penanda-penanda

en: List settings
ms: Tetapan senarai

en: Lithuanian
ms: Lithuania

en: Loading changelog, please wait ...
ms: Memuatkan log perubahan, sila tunggu ...

en: Locate button
ms: Butang cari

en: Location
ms: Lokasi

en: Location finder
ms: Pencari lokasi

en: LocationIQ Geocoding API key
ms: Kunci API Pengekodan geo LocationIQ

en: Locator
ms: Pencari

en: Locator fill color
ms: Warna isi pencari

en: Locator radius
ms: Jejari pencari

en: Locator stroke
ms: Strok pencari

en: Locator stroke color
ms: Warna strok pencari

en: Locator stroke weight
ms: Berat strok pencari

en: Logic
ms: Logik

en: Longitude
ms: Longitud

en: Macedonian
ms: Macedonia

en: Malay
ms: Melayu

en: Malay (Malaysia)
ms: Melayu (Malaysia)

en: Maltese
ms: Malta

en: Manage GPX tracks
ms: Urus trek GPX

en: Manage icons
ms: Uruskan ikon

en: Map
ms: Peta

en: Map ID missing
ms: ID Peta Tertinggal

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
ms: Peta tidak boleh dipaparkan kerana lesen yang tidak sah. Infomasi lanjut boleh di temui pada <a href="%1$s">laman lesen</a>.

en: Map dimensions
ms: Dimensi peta

en: Map missing
ms: Peta hilang

en: Map not found
ms: Peta tidak ditemui

en: Map saved successfully
ms: Peta berjaya disimpan

en: Map settings for new maps
ms: Tetapan peta untuk peta baru

en: Map style
ms: Gaya peta

en: Map tiles by
ms: Petakan jubin mengikut

en: Map type
ms: Jenis Peta

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
ms: API Pengekodan geo MapQuest membenarkan sehingga %1$s transaksi/bulan dan maksimum %2$s permintaan/saat dengan kunci API percuma. Kuota yang lebih tinggi tersedia atas permintaan - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
ms: Kunci API Pengekodan geo MapQuest

en: Maps
ms: Peta

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
ms: Maps Maker Pro - Plugin pemetaan #1 WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
ms: Maps Marker Pro - kemas kini plugin tersedia!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
ms: Migrasi data Maps Marker Pro 3.1.1

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
ms: Maps Marker Pro telah berjaya dikemas kini daripada versi %1s kepada %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
ms: Maps Marker Pro termasuk <a href="%1$s" target="_blank">peta laman geo</a>. Untuk mengetahui cara mendaftarkan peta laman ini secara manual, sila lawati <a href="%2$s" target="_blank">tutorial ini</a>. Sebagai alternatif, anda boleh menggunakan salah satu pemalam yang disokong untuk mengautomasikan proses.

en: Maps and markers
ms: Peta dan penanda

en: Maps deleted successfully
ms: Peta berjaya dipadamkan

en: Maps per page
ms: Peta setiap halaman

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
ms: Program Ahli Gabungan Mapsmaker - daftar sekarang dan terima komisen sehingga 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
ms: Program reseller MapsMarker - jual semula dengan diskaun 20%!

en: MapsMarker.com backlinks
ms: pautan balik MapMakers.com

en: Marker ID
ms: ID Penanda

en: Marker icon
ms: Ikon Penanda

en: Marker list
ms: Senarai penanda

en: Marker mode
ms: Mod penanda

en: Marker name
ms: Nama penanda

en: Marker saved successfully
ms: Penanda berjaya disimpan

en: Marker settings for new markers
ms: Tetapan pananda untuk penanda baru

en: Marker will only appear on maps within the set time span
ms: Penanda hanya akan muncul pada peta dalam jangka masa yang ditetapkan

en: Marker with ID %1$s not found
ms: Penanda dengan ID %1$s tidak dijumpai

en: Marker with ID %1$s updated
ms: Penanda dengan ID %1$s dikemas kini

en: Markers
ms: Penanda

en: Markers deleted successfully
ms: Penanda berjaya dipadamkan

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
ms: Penanda dari peta %1$s berjaya digerakkan ke peta %2$s

en: Markers per page
ms: Penanda setiap muka surat

en: Markers successfully assigned to map %1$s
ms: Penanda berjaya ditugaskan ke peta %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
ms: Penanda berjaya dialih keluar dari peta %1$s

en: Max bounds
ms: Sempadan Maks

en: Max cluster radius
ms: Jejari kelompok maks

en: Max height
ms: Ketinggian Maksimum

en: Max interval
ms: Jarak waktu maks

en: Max width
ms: Lebar maksimum

en: Max zoom
ms: Zum max

en: Maximum upload size exceeded
ms: Melebihi saiz muat naik maksimum

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
ms: Tahap zum maksimum yang mana pelayan mempunyai jubin yang tersedia

en: Measure button
ms: Butang Ukuran

en: Metric
ms: Metrik

en: Metric (imperial)
ms: Metrik (imperial)

en: Metric units
ms: Unit metrik

en: Min width
ms: Lebar Min

en: Min zoom
ms: Zum min

en: Minimap
ms: Peta mini

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
ms: Jumlah aksara minimum yang perlu ditaip sebelum permintaan dihantar ke pembekal pengekodan geo

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
ms: Tahap zum minimum yang pelayan mempunyai jubin tersedia

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
ms: Hilang (penanda dengan koordinat yang hilang akan digeokodkan)

en: Missing address for geocoding
ms: Alamat tiada untuk pengekodan geo

en: Missing marker ID
ms: ID Penanda hilang

en: Missing or incomplete coordinates
ms: Koordinat tiada atau tidak lengkap

en: Miter
ms: Mitra

en: Miter-Clip
ms: Klip-Mitra

en: Mongolian (Cyrillic)
ms: Mongolia (Cyrillic)

en: Monthly
ms: Bulanan

en: Move markers
ms: Gerakkan penanda

en: Move markers to a map
ms: Gerakkan penanda ke peta

en: Move objects to map copies
ms: Gerakkan objek ke salinan peta

en: Moving
ms: Bergerak

en: Moving time
ms: Masa bergerak

en: Name
ms: Nama

en: Name of the layer
ms: Nama lapisan

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
ms: 
    Diperlukan untuk membuat pautan cantik ke peta skrin penuh atau titik akhir API.

en: Nepali (Nepal)
ms: Nepal (Nepal)

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: New icons will be uploaded to the following directory
ms: Ikon baru akan dimuat naik ke direktori berikut

en: New marker added
ms: Penanda baru ditambah

en: New shape settings
ms: Tetapan bentuk baru

en: New shortcode
ms: Kod pendek baru

en: New tab
ms: Tab baru

en: News via RSS
ms: Berita melalui RSS

en: News via email
ms: Beritau melalui e-mel

en: No elevation data available
ms: Tiada data ketinggian tersedia

en: No geographical data found
ms: Tiada data geografi ditemui

en: No issues have been found.
ms: Tiada isu telah dijumpai

en: No limit
ms: Tiada had

en: No maps selected
ms: Tiada peta dipilih

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
ms: Tiada kod pendek peta penanda ditemui - sila klik pada "Mulakan migrasi" untuk meneruskan.

en: No markers found
ms: Tiada penanda ditemui

en: No markers selected
ms: Tiada penanda dipilih

en: No preview
ms: Tiada pratonton

en: No preview - save and reload to see changes
ms: Tiada pratonton - Simpan dan muat semula untuk lihat perubahan

en: No results
ms: Tiada keputusan

en: No supported multilingual plugin found
ms: Tiada plugin berbilang bahasa yang disokong ditemui

en: No wrap
ms: Tiada balut

en: None
ms: Tiada

en: None (geocoding disabled)
ms: Tiada (pengekodan geo dilumpuhkan)

en: Nonzero
ms: Bukan sifar

en: Norwegian
ms: Norway

en: Norwegian (Bokmål)
ms: Norway (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
ms: Norway (Nynorsk)

en: Not used in any content
ms: Tidak digunakan dimana-mana kandungan

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
ms: Nota: penanda hanya tidak diberikan, tetapi tidak dipadamkan.

en: Number of markers to show:
ms: Bilangan penanda untuk ditunjukkan

en: Off
ms: Mati

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
ms: Mati (penanda yang tiada koordinat akan dilangkau)

en: Off (no changes to marker assignments)
ms: Mati (tiada perubahan pada tugasan penanda)

en: On
ms: Hidup

en: On (all markers will be geocoded)
ms: Hidup (semua penanda akan digeokodkan)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
ms: Hidup (penanda yang diimport akan ditugaskan atau tidak ditugaskan)

en: On demand
ms: Atas permintaan

en: Once
ms: Sekali

en: One result
ms: satu hasil

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
ms: Hanya tetapan aktif akan digunakan pada peta yang dipilih. Untuk mengaktifkan tetapan, tandakan kotak semak di sebelah kiri.

en: Only markers from these maps
ms: Hanya penanda daripada peta ini

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
ms: Hanya tetapkan pilihan ini pada URL folder WordPress anda jika anda mengalami masalah atau disyorkan oleh sokongan!

en: Opacity
ms: Kelegapan

en: Opacity of the layer
ms: Kelegapan lapisan

en: Open link
ms: Buka pautan

en: Open popup
ms: Buka popup

en: Open popup and zoom
ms: Buka popup dan zum

en: Open standalone map in fullscreen mode
ms: Buka peta tunggal dalam mode skrin penuh

en: Option A: activate an unexpiring license key
ms: Pilihan A: Aktifkan kunci lesen yang belum tamat tempoh

en: Option B: get a personalized trial license key
ms: Pilihan B: dapatkan kunci lesen percubaan yang diperibadikan

en: Option C: get an anonymous trial license key
ms: Pilihan C: dapatkan kunci lesen percubaan awanama

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
ms: Pilihan untuk menyembunyikan pautan balik ke Mapsmarker.com pada peta dan tindanan skrin dalam fail KML.

en: Or
ms: Atau

en: Order by
ms: Pesanan oleh

en: Overlay
ms: Tindanan

en: Overlays
ms: Tindanan

en: Overview map
ms: Gambaran keseluruhan peta

en: PHP version
ms: Versi PHP

en: Pace
ms: Laju

en: Page
ms: Muka surat

en: Pagination
ms: Penomboran

en: Pedestrian
ms: Pejalan kaki

en: Permalinks
ms: Pautan kekal

en: Permanent
ms: Tetap

en: Persian
ms: Parsi

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
ms: Sila klik di sini untuk menyempurnakan pemasangan Maps Marker Pro.

en: Please click here to renew your access to updates and support
ms: Sila klik di sini untuk memperbaharui akses anda kepada kemas kini dan sokongan

en: Please enter a license key to continue.
ms: Sila masukkan kunci lesen untuk teruskan.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
ms: Sila masukkan e-mel yang sah untuk teruskan (atau dapatkan kunci lesen percubaan tanpa nama)

en: Please enter your first name
ms: Sila masukkan nama pertama anda

en: Please enter your last name
ms: Sila masukkan nama terakhir anda

en: Please go to the health page for more information.
ms: Sila pergi ke laman kesihatan untuk maklumat lanjut

en: Please go to the license page for more information.
ms: Sila pergi ke laman lesen untuk maklumat lanjut

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
ms: Sila ambil perhatian bahawa sebarang cache yang anda gunakan mesti dikosongkan, atau peta mungkin berhenti berfungsi.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
ms: Harap maklum hanya fail dengan pengekodan UTF-8 disokong pada masa ini

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
ms: Sila perbaharui akses anda kepada kemas kini dan sokongan untuk memastikan plugin anda dikemas kini dan selamat.

en: Please select the map you want to display
ms: Sila pilih peta yang anda ingin paparkan

en: Please select the map you would like to add.
ms: Sila pilih peta yang anda ingin tambah

en: Plugin settings
ms: Tetapan plugin

en: Plugin version
ms: Versi plugin

en: Polish
ms: Poland

en: Polygon
ms: Poligon

en: Popup anchor
ms: Sauh popup

en: Portuguese
ms: Portugis

en: Portuguese (Brazil)
ms: Portugis (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
ms: Portugis (Portugal)

en: Position
ms: Kedudukan

en: Positon
ms: Posisi

en: Preferred route profile
ms: Profil laluan pilihan

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
ms: Tekan kunci-CTRL dan klick untuk <b>tambah titik</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
ms: Tekan kekunci-CTRL dan klik untuk <b>sambung semula baris</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
ms: Tekan kunci-SHIFT dan klick kepada <b>padam titik</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
ms: Menghalang lapisan daripada dililit antimeridian

en: Preview
ms: Pratonton

en: Priority for maps
ms: Prioriti untuk peta

en: Provider
ms: Pembekal

en: Public transport (works only in some areas)
ms: Pengangkutan awam (berfungsi hanya di beberapa kawasan)

en: Publish
ms: Terbitkan

en: Punjabi (Arabic)
ms: Punjabi (Arab)

en: Radius
ms: Jejari

en: Recent markers
ms: Penanda terkini

en: Recommended
ms: Disyorkan

en: Rectangle
ms: Segi empat tepat

en: Redirect to external GPX files
ms: Hala semula ke fail GPX luaran

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
ms: Ubah hala ke fail GPX luaran dan bukan memprosesnya seperti fail GPX dalaman apabila mengklik pada butang muat turun. Mendayakan ini akan menjimatkan trafik pelayan, tetapi boleh menyebabkan fail GPX luaran dibuka dalam pelayar dan bukannya dimuat turun.

en: Region
ms: Kawasan

en: Remove all markers from a map
ms: Keluarkan semua penanda dari peta

en: Remove markers
ms: Keluarkan penanda

en: Renew your access to updates and support
ms: Perbaharui akses anda kepada kemas kini dan sokongan

en: Replace
ms: Tukar

en: Replace marker icons
ms: Ganti ikon penanda

en: Replacement icon
ms: Ikon pengganti

en: Request parameter keys will be uppercase
ms: Kunci parameter permintaan akan menjadi huruf besar

en: Resellers
ms: Reseller

en: Reset
ms: Set semula

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
ms: Set Semula IDs (Penanda baru akan bermula dengan ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
ms: Set Semula IDs (Penanda baru akan bermula dengan ID 1)

en: Reset button
ms: Butang set semula

en: Reset database
ms: Set semula pangkalan data

en: Reset location
ms: Set semula lokasi

en: Reset map view
ms: Set semula paparan peta

en: Reset settings
ms: Reset Tetapan

en: Responsive map
ms: Peta responsif

en: Restore backup
ms: Pulihkan sandaran

en: Restore completed successfully
ms: Pemulihan berjaya diselesaikan

en: Restrict to current view
ms: Hadkan kepada paparan semasa

en: Return images with transparency
ms: Kembalikan imej dengan kelusinaran

en: Reverse X-axis
ms: Terbalikkan Paksi-X

en: Reverse Y-axis
ms: Terbalikkan Paksi-Y

en: Right
ms: Kanan

en: Role
ms: Peranan

en: Romanian
ms: Romania

en: Romanian (Romania)
ms: Romania (Romania)

en: Round
ms: Bulat

en: Route type
ms: Jenis laluan

en: Russian
ms: Rusia

en: Same tab
ms: Tab sama

en: Satellite
ms: Satelit

en: Save
ms: Simpan

en: Save current values as defaults for new maps
ms: Simpan nilai semasa sebagai lalai untuk peta baharu

en: Save current values as defaults for new markers
ms: Simpan nilai semasa sebagai lalai untuk penanda baru

en: Scale
ms: Skala

en: Scottish Gaelic
ms: Gaelik Scotland

en: Search
ms: Cari

en: Search and sort
ms: cari dan susun

en: Search maps
ms: Cari peta

en: Search markers
ms: Cari penanda

en: Security check failed
ms: Pemeriksaan keselamatan gagal

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Select icons
ms: Pilih ikon

en: Select or Upload GPX file
ms: Pilih atau muat naik fail GPX

en: Select the map you want to display
ms: Pilih peta yang anda ingin paparkan

en: Serbian
ms: Serbia

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
ms: Serbia (Cyrillic, Bosnia dan Herzegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
ms: Serbia (Cyrillic, Serbia)

en: Serbian (Latin, Serbia)
ms: Serbia (Latin, Serbia)

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
ms: Tetapkan kepada didayakan jika anda ingin menaik taraf dengan mudah kepada keluaran beta.

en: Set view
ms: Tetapkan pandangan

en: Settings
ms: Tetapan

en: Settings missing
ms: Tetapan tiada

en: Settings reset successfully
ms: Tetapan berjaya di set semula

en: Settings saved successfully
ms: Tetapan berjaya disimpan

en: Settings updated successfully
ms: Tetapan berjaya dikemas kini

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
ms: Bentuk yang ditambahkan melalui penapis disembunyikan semasa tab ini aktif

en: Share
ms: Kongsi

en: Share URL
ms: Tunjuk URL

en: Share button
ms: Butang kongsi

en: Share text
ms: Kongsi teks

en: Share window
ms: Kongsi tingkap

en: Shortcode
ms: Kod pendek

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
ms: Kod pendek untuk menambah peta - Contoh: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
ms: Paling Pendek

en: Show
ms: Tunjuk

en: Show QR code for fullscreen map
ms: Tunjukkan kod QR untuk peta skrin penuh

en: Show address
ms: Tunjuk alamat

en: Show advanced settings
ms: Tunjuk tetapan lanjut

en: Show all available markers (disables individual filters)
ms: Tunjukkan semua penanda yang tersedia (lumpuhkan penapis individu)

en: Show bearings
ms: Tunjuk kedudukan

en: Show clear button
ms: Tunjuk Butang Kosongkan

en: Show coordinates
ms: Tunjuk koordinat

en: Show directions link
ms: Tunjuk pautan arah

en: Show end icon
ms: Tunjukkan ikon tamat

en: Show error tiles
ms: Tunjukkan jubin ralat

en: Show fullscreen link
ms: Tunjuk pautan skrin penuh

en: Show health check:
ms: Tunjuk pemeriksaan kesihatan

en: Show imperial
ms: Tunjuk Imperial

en: Show in markers list
ms: Tunjuk dalam senarai penanda

en: Show in popup
ms: Tunjuk dalam popup

en: Show interval markers
ms: Tunjuk penanda jarak waktu

en: Show location finder
ms: Tunjukkan pencari lokasi

en: Show location marker
ms: Tunjuk penanda lokasi

en: Show marker name
ms: Tunjuk nama penanda

en: Show me where I am
ms: Tunjukkan di mana saya berada

en: Show metric
ms: Tunjuk Metrik

en: Show minimap
ms: Tunjuk peta mini

en: Show news and links:
ms: Tunjukkan berita dan pautan:

en: Show popup
ms: Tunjuk popup

en: Show release notes
ms: Tunjukkan nota keluaran

en: Show search and sort
ms: Tunjuk cari dan susun

en: Show start icon
ms: Tunjukkan ikon mula

en: Show start/end icons
ms: Tunjuk ikon mula/tamat

en: Show traffic layer?
ms: Tunjuk lapisan trafik

en: Show unit button
ms: Tunjuk butang unit

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
ms: Menunjukkan imej pemegang tempat untuk jubin yang tidak boleh dimuatkan

en: Sindhi (Arabic)
ms: Sindhi (Arab)

en: Single marker mode
ms: Mod penanda tunggal

en: Sitemaps
ms: Peta laman

en: Slovenian
ms: Slovenia

en: Sort order
ms: Susun turutan

en: Sorting
ms: Menyusun

en: Source
ms: Sumber

en: Spanish
ms: Sepanyol

en: Spanish (Mexico)
ms: Sepanyol (Mexico)

en: Spanish (Spain)
ms: Sepanyol (Sepanyol)

en: Spanish (United States)
ms: Sepanyol (Amerika Syarikat)

en: Square
ms: Petak

en: Start
ms: Mula

en: Start anonymous free 30-day trial period
ms: Mulakan tempoh percubaan percuma 30 hari tanpa nama awanama

en: Start backup
ms: Mulakan sandaran

en: Start export
ms: Mulakan Eksport

en: Start full-text search
ms: Mulakan carian teks penuh

en: Start icon
ms: ikon Mula

en: Start import
ms: Mulakan Import

en: Start migration
ms: Mulakan migrasi

en: Start personalized free 30-day trial period
ms: Mulakan tempoh percubaan percuma 30-hari yang diperibadikan

en: Start typing for suggestions
ms: Mula menaip untuk cadangan

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
ms: Mula menaip untuk cadangan (%1$s aksara minimum)

en: Stop
ms: Berhenti

en: Stroke
ms: Strok

en: Stroke color
ms: Warna strok

en: Stroke opacity
ms: Kelegapan strok

en: Stroke weight
ms: Berat strok

en: Styles
ms: Gaya

en: Subdomains
ms: Subdomain

en: Submit
ms: Serahkan

en: Support
ms: Sokongan

en: Swedish
ms: Sweden

en: Swedish (Sweden)
ms: Sweden (Sweden)

en: Target
ms: Sasaran

en: Terrain
ms: Rupa bumi

en: Test mode
ms: Mod percubaan

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
ms: Mod ujian dimatikan - perubahan akan disimpan ke pangkalan data.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
ms: Mod ujian dihidupkan - tiada perubahan akan dibuat pada pangkalan data.

en: The GPX file could not be loaded. Please contact the site owner.
ms: Fail GPX tidak dapat dimuatkan. Sila hubungi pemilik laman.

en: The URL points to a Web Map Service
ms: URL ini menunjuk kepada Perkhidmatan Peta Web

en: The correct URL is: %1$s
ms: URL yang betul ialah: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
ms: Parameter budaya membolehkan anda memilih bahasa budaya untuk entiti geografi, nama tempat dan label peta pada imej peta Bing. Untuk budaya yang disokong, nama jalan disetempatkan kepada budaya tempatan. Contohnya, jika anda meminta lokasi di Perancis, nama jalan disetempatkan dalam bahasa Perancis. Untuk data setempat lain seperti nama negara, tahap penyetempatan akan berbeza untuk setiap budaya. Contohnya, mungkin tiada nama setempat untuk "Amerika Syarikat" untuk setiap kod budaya. Lihat %1$s untuk mendapatkan butiran lanjut.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
ms: Titik akhir eksport dilumpuhkan, jadi tetapan ini tidak mempunyai kesan

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
ms: Titik akhir skrin penuh dilumpuhkan, jadi tetapan ini tidak mempunyai kesan

en: The geolocation has been denied
ms: Geolokasi telah dinafikan

en: The geolocation has failed for an unknown reason
ms: Geolokasi ini telah gagal atas sebab yang tidak diketahui

en: The geolocation has timed out
ms: Geolokasi telah tamat masa

en: The geolocation is unavailable
ms: Geolokasi tidak tersedia

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
ms: Bahasa antara muka untuk digunakan pada bahagian belakan dan/atau pada peta pada bahagian hadapan. Sila ambil perhatian bahawa bahasa untuk Peta Google dan peta Bing boleh ditetapkan secara berasingan melalui bahagian tetapan peta dasar mengikut bahagian.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
ms: Bahasa yang digunakan untuk mengembalikan hasil. Untuk senarai bahasa yang disokong, sila lawat %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
ms: Bahasa yang digunakan semasa memaparkan maklumat teks seperti nama untuk kawalan, notis hak cipta dan label.

en: The map is not used in any content.
ms: Peta tidak digunakan dalam sebarang kandungan.

en: The map is used in the following content:
ms: Peta digunakan di dalam kandungan berikut:

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
ms: Saiz fail muat naik maksimum pada pelayan anda ialah %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
ms: Titik di sekeliling yang mana anda ingin mendapatkan maklumat tempat. Mesti dinyatakan sebagai latitud, longitud (cth. %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
ms: Keutamaan peta berbanding dengan URL lain di laman web anda.

en: The tiles are non-geographical
ms: Jubin adalah bukan geografi

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ms: Koordinat-x bagi "hujung" ikon (relatif dengan sudut kiri atasnya)

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
ms: Koordinat-y bagi "hujung" ikon (relatif dengan sudut kiri atasnya)

en: There are %1$s unassigned markers.
ms: Terdapat %1$s penanda yang belum ditugaskan.

en: There are issues with your installation.
ms: Terdapat masalah dengan pemasangan anda

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
ms: Ini termasuk lapisan tersuai, peta, penanda dan perhubungan. Tetapan perlu disandarkan secara berasingan.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
ms: Ini akan menetapkan semula pangkalan data Maps Marker Pro. Semua lapisan tersuai, peta, penanda dan perhubungan akan dipadamkan. Tetapan tidak terjejas.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
ms: Ini akan menetapkan semula tetapan Maps Marker Pro yang dipilih kepada nilai lalainya.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
ms: Ini akan menguji plugin untuk masalah dan ketidakserasian.

en: Ticks font color
ms: Warna fon tanda

en: Time
ms: Masa

en: TinyMCE button
ms: Butang TinyMCE

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
ms: Untuk memuat turun laporan terperinci, sila <a href="%1$s">klik di sini</a>.

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
ms: Untuk menggunakan ciri pengekodan geo, sila aktifkan satu atau lebih pembekal di dalam <a href="%1$s" target="_blank">tetapan pengekodan geo</a>

en: TomTom API key
ms: Kunci API Tomtom

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
ms: TomTom Geocoding API membenarkan sehingga %1$s transaksi/bulan dan maksimum %2$s permintaan/saat dengan kunci API percuma. Kuota yang lebih tinggi tersedia atas permintaan - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
ms: Kunci API pengekodan geo TomTom

en: Tools
ms: Alatan

en: Tooltip background color
ms: Warna latar belakang petua alat

en: Tooltip font color
ms: Warna fon petua alat

en: Top
ms: Atas

en: Total
ms: Jumlah

en: Total maps:
ms: Jumlah peta:

en: Total markers:
ms: Jumlah penanda:

en: Track
ms: Jejak

en: Track color
ms: Warna trek

en: Track name
ms: Nama trek

en: Track opacity
ms: Kelegapan trek

en: Track smooth factor
ms: Faktor lancar trek

en: Track weight
ms: Berat trek

en: Trademarks and copyright
ms: Tanda dagangan dan hak cipta

en: Translate
ms: Terjemah

en: Translations
ms: Terjemahan

en: Transparent tiles
ms: Jubin lut sinar

en: Turkish
ms: Turki

en: Turn off measuring
ms: Matikan Ukuran

en: Turn on measuring
ms: Hidupkan ukuran

en: Tutorial and example styles
ms: Tutorial dan gaya contoh

en: Two finger zoom
ms: Zum dua jari

en: Type
ms: Jenis

en: URL missing
ms: URL hilang

en: URL template for the tile server
ms: templat URL untuk pelayan jubin

en: Ukrainian
ms: Ukraine

en: Unable to determine delimiter
ms: Tidak dapat menentukan pembatas

en: Units
ms: Unit

en: Until
ms: Sehingga

en: Update
ms: Kemas kini

en: Update GPX
ms: Kemas kini GPX

en: Update existing, add remaining
ms: Kemas kini sedia ada, tambah yang tinggal

en: Update frequency
ms: Kekerapan kemas kini

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
ms: Arahan Kemas kini: memandangkan pengguna anda tidak mempunyai hak untuk mengemas kini pemalam, sila hubungi <a href="%1$s">pentadbir</a> anda

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
ms: Arahan kemas kini: sila mulakan kemas kini dari <a href="%1$s">laman kemas kini</a>.

en: Update markers
ms: Kemas kini penanda

en: Update settings
ms: Kemas kini tetapan

en: Updated
ms: Dikemas kini

en: Updated by
ms: Kemaskini oleh

en: Updated on
ms: Kemaskini pada

en: Upload
ms: Muatnaik

en: Upload new icon
ms: Kemas kini ikon baru

en: Uppercase parameters
ms: Parameter huruf besar

en: Use ctrl + scroll to zoom the map
ms: Gunakan ctrl+scroll untuk zum peta

en: Use the following directions provider
ms: Gunakan pembekal arah berikut

en: Use tools
ms: Guna alat

en: Use two fingers to move the map
ms: Gunakan dua jari untuk menggerakkan peta

en: Used in content
ms: Digunakan dalam kandungan

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
ms: Digunakan untuk membuat pautan cantik ke peta skrin penuh atau titik akhir API.

en: Valencian
ms: Valencia

en: Version
ms: Versi

en: Version of the service to use
ms: Versi perkhidmatan untuk digunakan

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View fullscreen
ms: Lihat skrin penuh

en: View maps
ms: Lihat peta

en: View markers
ms: Lihat Penanda

en: View post
ms: Lihat catatan

en: View release notes
ms: Lihat nota keluaran

en: Visible between %1$s and %2$s
ms: Kelihatan diantara %1$s dan %2$s

en: Visible from %1$s
ms: Kelihatan daripada %1$s

en: Visible until %1$s
ms: Kelihatan sehingga %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
ms: AMARAN: Jika anda memulihkan sandaran, seluruh pangkalan data Maps Marker Pro akan dipadam dan digantikan dengan data daripada fail. Perkara ini tidak boleh diubah.

en: WMS settings
ms: Tetapan WMS

en: Walking directions
ms: Arah berjalan kaki

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
ms: Amaran: Jika anda memindahkan data anda, sebarang peta atau penanda yang dibuat dengan Maps Marker Pro 4.0 akan dipadamkan dan digantikan dengan data Maps Marker Pro 3.1.1 (yang akan kekal tidak berubah). Perkara ini tidak boleh diubah.

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
ms: Amaran: akses anda kepada kemas kini dan sokongan untuk Maps Marker Pro telah tamat tempoh!

en: Warning: your license is invalid!
ms: Amaran: lesen anda tidak sah!

en: Waypoints
ms: Titik laluan

en: Waypoints radius
ms: Jejari titik laluan

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Weighting method of routing
ms: Kaedah laluan yang wajar

en: Welsh
ms: Wales

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
ms: Apabila mencari lokasi tanpa memilih jarak maksimum, peta akan mengezum ke tahap ini (0 untuk melumpuhkan).

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
ms: Sama ada lapisan harus dianggap sebagai peta dasar atau tindanan

en: Width
ms: Lebar

en: Width of the icons in pixels.
ms: Lebar ikon dalam piksel.

en: Width unit
ms: Unit lebar

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
ms: Akan memaparkan penanda setiap kilometer atau batu, bergantung pada tetapan unit

en: WordPress Admin Bar integration
ms: Penyepaduan Bar Pentadbir WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
ms: Widget papan pemuka pentadbir WordPress

en: WordPress integration
ms: Integrasi WordPress

en: WordPress version
ms: Versi Wordpress

en: Y-axis max value
ms: Nilai maks paksi-Y

en: Y-axis min value
ms: Nilai min paksi-Y

en: Yearly
ms: Tahunan

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
ms: Anda sudah memulakan percubaan 30 hari percuma untuk laman ini - kunci lesen percubaan percuma: %1$s

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
ms: Anda menggunakan plugin "%1$s", yang sangat lapuk dan tidak serasi dengan Maps Marker Pro - sila nyahaktifkannya.

en: You are within %1$s %2$s from this point
ms: Anda berada dalam %1$s %2$s dari titik ini

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
ms: Anda boleh membuat sandaran, memulihkan dan menetapkan semula tetapan pada <a href="%1$s">laman alatan</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
ms: Anda boleh memilih daripada pembekal pengekodan geo yang berbeza, yang membolehkan anda mendapat hasil terbaik mengikut keperluan anda.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
ms: Anda boleh terus menggunakan versi %1$s tanpa sebarang had. Walau bagaimanapun, anda tidak akan dapat mengakses sistem sokongan atau mendapat kemas kini termasuk pembetulan pepijat, ciri baru dan pengoptimuman.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
ms: Anda boleh menyalin peta sedia ada anda ke versi ini menggunakan <a href="%1$s">alat migrasi data</a>

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
ms: Anda boleh mendayakan atau melumpuhkan lapisan terbina dalam. Apabila lapisan dilumpuhkan, ia tidak akan tersedia semasa mencipta, menyunting atau melihat peta. Sila ambil perhatian bahawa lapisan yang memerlukan pendaftaran tidak akan tersedia sehingga bukti kelayakan (kunci API dll.) telah ditambahkan, walaupun ia didayakan di sini.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
ms: Anda boleh mencuba Maps Marker Pro selama 30 hari secara percuma tanpa sebarang kewajipan

en: You do not have the required capabilities to add maps.
ms: Kamu tidak mempunyai keboleh diperlukan untuk menambah peta

en: You do not have the required capabilities to add markers.
ms: Anda tidak mempunyai kebolehan yang diperlukan untuk menambah penanda.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
ms: Anda tidak mempunyai keupayaan yang diperlukan untuk menyunting peta dengan ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
ms: Anda tidak mempunyai keupayaan yang diperlukan untuk menyunting penanda dengan ID %1$s.

en: You must agree to the ToS
ms: Anda mesti setuju dengan ToS

en: You seem located outside the boundaries of the map
ms: Anda seolah-olah berada di luar sempadan peta

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
ms: Fail yang anda pilih ada %1$s, tidak boleh diteruskan

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
ms: Fail yang anda pilih ada %1$s, kami boleh teruskan

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
ms: Kunci lesen percubaan 30 hari percuma anda telah tamat tempoh. <a href="%1s" target="_blank">Sila beli kunci lesen pro yang sah untuk meneruskan</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
ms: Kunci lesen percubaan 30 hari percuma anda tidak sah

en: Zoom
ms: Zum

en: Zoom buttons
ms: Butang zum

en: Zoom in
ms: Perbesarkan

en: Zoom out
ms: Perkecilkan

en: Zoom step
ms: Langkah zum

en: all
ms: semua

en: click here for 1000+ free icons
ms: Klik disini untuk 1000+ ikon percuma

en: click here for more details
ms: Klik di sini untuk maklumat lanjut

en: click to sort
ms: Klik untuk susun

en: contributors
ms: Penyumbang

en: culture code
ms: Kod budaya

en: days left
ms: hari lagi

en: disabled
ms: Dilumpuhkan

en: download GPX file
ms: muat turun fail GPX

en: edit
ms: sunting

en: enabled
ms: Didayakan

en: feet
ms: kaki

en: hidden
ms: Tersorok

en: hide
ms: Sembunyi

en: imperial (miles)
ms: Imperial (Batu)

en: language code
ms: Kod bahasa

en: markers
ms: Penanda

en: meters
ms: meter

en: metric (km)
ms: Metrik (km)

en: miles
ms: batu

en: nautical miles
ms: Batu nautika

en: no
ms: Tidak

en: none
ms: tiada

en: of
ms: Daripada

en: open starter guide
ms: Buka panduan permulaan

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
ms: openrouteservice.org (berdasarkan OpenStreetMap, Eropah sahaja)

en: optional
ms: Tidak diwajibkan

en: required
ms: Diperlukan

en: results
ms: hasil

en: settings
ms: Tetapan

en: show
ms: Tunjuk

en: show all available changelogs
ms: tunjukkan semua log perubahan yang tersedia

en: translate
ms: terjemah

en: under
ms: Bawah

en: visible
ms: Nampak

en: yes
ms: Ya

en: {x} and {y} - tile coordinates
ms: {x} dan {y} - koordinat jubin

en: {z} - zoom level
ms: {z} - tahap zum
